Proč jsou zimní pneumatiky severské výroby nejlepší

Možná není tak překvapivé, že některé z nejlepších pneumatik jsou vyráběny v severských zemích, protože právě tam najdete nejdrsnější počasí. Některé z nejvýkonnějších automobilů v zimních podmínkách pocházely ze Švédska, kde jste tam nechali vyrábět Volvo i SAAB, kde se dnes výroba Volva přesunula do zahraničí a SAAB ukončila výrobu. Jejich vozy byly postaveny pro chladné zimní podmínky a začaly by být oba považovány za nejbezpečnější vozy.

Švédsko i Finsko vyráběly pneumatiky, ale pro Švédsko byla tato výroba přesunuta do Portugalska velmi dávno poté, co byla prodána německé společnosti. V současné době máte pouze výrobu ve Finsku a oni také mají testovací centrum označované jako bílé peklo, které je nejsevernějším testovacím centrem na světě a domovem těch nejnáročnějších zimních podmínek. To umožňuje jedny z nejlepších testovacích podmínek, které vám umožní vyvinout nejlepší pneumatiky pro arktické zimní podmínky. Finský výrobce Nokian Tyres byl ve skutečnosti vynálezcem zimních pneumatik již v roce 1935.

Když si vyberete prémiové pneumatiky od výrobců, kteří investují spoustu peněz do výzkumu a vývoje, aby zajistili jejich neustálé testování a zlepšování kvality a výkonu, budete mít mnohem lepší pneumatiky, než když si vyberete pneumatiky od výrobce, který pouze kopíruje to, co ostatní dělají. Problémy, které s tím přicházejí, mají obvykle horší kvalitu, což povede k vyššímu opotřebení a nákladům na palivo, plus horšímu výkonu a bezpečnosti. Proto není dobrý kompromis s levnějšími pneumatikami, protože pravděpodobně nakonec zaplatíte více za méně.

Severské země mají legislativu týkající se zimních pneumatik, která vyžaduje, aby byly zimní pneumatiky na vozidle, když máte zimní podmínky, nebo některé mají stanovenou dobu, kdy musíte mít zimní pneumatiky namontované. Pokud se zastavíte a nebudete dodržovat, bude vám uložena pokuta a v případě nehody může dojít ke zneplatnění pojištění. Střídání zimních a letních pneumatik je normální a lidé to nevidí jako velké potíže. Mnoho lidí používá pneuservisy k uskladnění pneumatik, takže je tam jen spadnout a nechat si vyměnit pneumatiky před zimou a po ní.

Koncept celoročních pneumatik, který je určen spíše pro střední Evropu, ve skutečnosti není severským konceptem. Tam opravdu potřebujete nejlepší výkon ze svých zimních pneumatik a pneumatiky musí být optimalizovány tak, aby zvládly i ty nejnáročnější zimní podmínky. Celoroční pneumatiky jsou univerzální pneumatiky, které jsou hybridem mezi letními a zimními pneumatikami a kombinují to nejlepší z obou. Pokud si chcete vybrat celoroční pneumatiky, vyberte ty, které jsou schváleny pro zimu a vyrobené v severské zemi.

Další informace o řadě severských zimních pneumatik naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/